Güzel Sanatlar ve Eğitim Fakültelerine Hazırlık

Güzel Sanatlar ve Eğitim Fakültelerine Hazırlık

 

GÜZEL SANATLAR VE EĞİTİM FAKÜLTELERİ RESİM-İŞ ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ YETENEK SINAVLARINA HAZIRLIK PROGRAMI

 

Güzel Sanatlara Hazırlık ve Eğitim Fakülteleri Resim – İş Öğretmenliğine Hazırlık Resim Kursu Eğitimlerimize Lise eğitimini tamamlamış (Güzel Sanatlar, Meslek Lisesi, Düz ve Açık liselerden Mezunlar) ve mezun olma durumunda olanlar.

Güzel Sanatlar Lisesi Çıkışlılar

Düz Lisesi Çıkışlılar

Meslek Lisesi Çıkışlılar

Açık Lise Çıkışlılar

Katılabilirler.

Fakat bu noktada bu eğitimi nereden, hangi nitelikte aldığınız da son derece önemlidir. Resim Kursu Bursa dendiğinde akla gelen ilk Resim Atölyesi olan Giotto Akademi Sanat sizlerin Güzel Sanatlara Hazırlık ve Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık sürecinizde sizleri en doğru öğretim yöntemleriyle bu bölümlerin Yetenek Sınavları na hazırlamaktadır. Bildiğiniz üzere Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Eğitim Fakülteleri Resim – İş öğretmenliği bölümü öğrenci alımlarında Yetenek Sınavı yapmaktadır. Bu anlamda bu sınavlarda başarılı olma adına muhakkak ki bir Resim Dersi, eğitim, Resim Kursu almanız bu alanda yapılan Yetenek Sınavlarında başarılı olmanız adına önemlidir ve başarılı olmanızı sağlayacaktır. Yetenek Sınavlarına Hazırlık süreci içerisinde belirli bir program çerçevesinde alacağınız Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu sizleri başarıya taşımayı sağlayacaktır.

Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim-İş Öğretmenliği Yetenek Sınavlarına Hazırlık Sürecinde ;

Temel Perspektif Bilgisi

Figür Çalışmaları

Natürmort

Mekan Çalışmaları ( İç – Dış Mekan )

İmgesel ‘’ Bellek ‘’

Çalışmaları, Güzel Sanatlara Hazırlık, Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu ve Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu Eğitiminin çalışma programının genel hatlarını oluşturmaktadır. Resim Kursu Bursa ve Resim Kursu dendiğinde akla gelen ilk Bursa’nın En Başarılı Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu olan Atölyemiz Giotto Akademi Sanat Yetenek Sınavlarına Hazırlık sürecinde sizlerin yanındadır. Şu unutulmamalıdır ki. Resim Kursumuzdan alacağınız eğitim ve profesyönel destek Yetenek Sınavlarında sizlere başarıyı getirecektir.

 

GÜZEL SANATLAR VE EĞİTİM FAKÜLTELERİ RERSİM-İŞ ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜNE HAZIRLIK MALZEME LİSTESİ

 

1 Adet 50x70 cm Resim Dosyası

1 Adet 50x70 cm Duralit

1 Adet Silgi

1 Adet Hamur Silgi

1Adet Maket Bıçağı (Geniş)

2 Adet Mandal (kıskaç) (orta ve küçük boy olabilir)

1 Top 50x70 cm Resim Kağıdı (100 adet )

2’şer adet 2B-3B-5B Kalem

1 Adet Sınav Eskiz Kalemi (Yassı Uçlu)

1 Adet Portmin Kalem Faber- Castel (TK 4600)

1 Adet Portmin Kalem Faber-Castel  (TK 9400)

1 Adet  (0,9 /1.0) Faber- Castel Uçlu Kalem (TK FINE VARIO I) (İsteğe Bağlı 0,5-0,7 Uçlu Kalemlerde alınabilir)

NOT: Atölyede çalışma sürecinin ilk günlerinde örnek anlatımlar ve buna bağlı tekrarlardan dolayı kağıt sarfiyatı fazla olmaktadır. Bu yüzden ilk günlerde çalışma düzeninizin aksamaması adına dosyanız da 15-20 kağıdın olması gerekmektedir.

 

Güzel Sanatlar ve Eğitim Fakültelerine Hazırlık