RESİMKURSUBURSA

RESİMKURSUBURSA
  • 25 Mart 2019 / Pazartesi

RESİMKURSUBURSA

    RESİMKURSUBURSA

ResimKursuBursa  dendiğinde aklınıza gelen ilk resim atölyesi olan Giotto Akademi Sanat Resim Atölyesi bireylerin Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Ve Resim Kursu eğitim süreçlerinde aldıkları akademik eğitim ile çizim kalitelerinin artmasını sağlayan ve aynı zamanda estetik ve sanatsal bakış açılarının gelişmesini ve buna bağlı olarak girmek istedikleri Güzel Sanatlar Fakültelerinde bulunan bölümlere verdiği hazırlık eğitimi sayesinde istedikleri bölümlere rahatlıkla kazanmalarını sağlayan Resim Atölyesidir.

Bu noktada Güzel Sanatlar Fakültelerinde Bulunan Bölümleri sıralayacak olursak;

Resim Bölümü

İç Mimarlık Bölümü

Endüstri Ürünleri Bölümü

Heykel Bölümü

Grafik Tasarım Bölümü

Çizgi Film (Animasyon )Bölümü

Sahne Dekorları ve Kostümü Bölümü

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü

Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü

Baskı Sanatları Bölümü

Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü

Fotoğraf Bölümü

Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu Bölümü

Atölyemizde yukarda belirtiğimiz bu bölümlere girme ve kazanabilme olanaklarını artırmak ve öğrencilerimizin bölümleri rahatlıkla  kazanmalarını sağlamak adına atölyemiz akademik eğitim ve buna paralel profesyonel destek veren Resim Kursu ve Resim Atölyesidir. Fakat bu noktada Resim Kursu ve Güzel Sanatlara Hazırlık eğitimini aldığınız yerde son derece  önemlidir. ResimKursuBursa, Resim Kursu ve Güzel Sanat Fakültelerine Hazırlık ve aynı zamanda Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık dendiğinde akla gelen ilk Resim Kursu olan Resim Atölyemiz Giotto Akademi Sanat Resim Kursu Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık eğitimi alma adına tüm gençlerimizin ve sanatla uğraşmak, resim yapmak ve yeteneğini geliştirmek isteyen tüm sanat severlerin hizmetindedir.

Bu anlamda ResimKursuBursa ve Resim Kursu eğitimi veren Giotto Akademi Sanat ister hobi çalışmalar olsun ister Güzel Sanatlara Hazırlık olsun tüm eğitim sürecini biraz önce yukarıda belirtiğimiz üzere belirli bir planlama içerisinde yapmaktadır. Ve öznemiz her zaman öğrencilerimiz olmuştur. Resim Kursu eğitimimizin en önemli özelliği ilişkilerimizin karşılıklı saygı, sevgi ve emek üzerine kurulu olmasıdır. Birçok atölyenin bu değerlerden yoksun olduğu göz önünde bulundurulduğunda atölyemizin duruşu ve buna bağlı olarak başarısının sırrı da ortaya çıkmaktadır. Resim Kursu eğitimimiz sırasında öğrencilerimize temel bilgileri vererek ve buna bağlı olarak kısa etütler, natürmort, detay obje, model, mekan, figür- mekan ilişkisi, kompozisyon kurma gibi konu alanları paralelinde Resim Kursu ve Güzel Sanatlara, Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık, Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık sürecinin planlamasını oluşturmaktayız.

Bu süreçte açık- koyu etkisine yönelik çalışmalarda yaptığımız unutulmamalıdır. Tüm bu eğitim süreci bize ve öğrencilerimize kaçınılmaz başarıyı getirmektedir. Fakat bu çalışma sisteminin dışında muhakkak ki bu güne değin biriktirdiğimiz sınav tecrübelerimizin bize ve öğrencilerimize katkısı asla göz ardı edilmemelidir.

 Resim Kursu eğitim süreci öncesi hangi malzemeleri temin etmeliyiz

50 x70 Resim Dosyası 1 Adet

50 x 70 Resim Kagıdı 1 Top

50 x 70 Duralit ‘’ Altlık ‘’ 1 Adet

Silgi

Hamur Silgi

Mandal  2 Adet

Maket Bıçağı ‘’ Geniş ‘’ bir adet

2 B Kalem 4 Adet

4 B Kalem 4 Adet

 

PaylaЕџ :