GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK

GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK
  • 24 Mart 2019 / Pazar

GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK

 GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK

Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursu süreci kapsamlı bir eğitimi gerektirmektedir. Fakat bununla birlikte Güzel Sanatlara Hazırlık eğitim sürecinizde bu eğitimi nerden, nasıl ve hangi Resim Kursundan aldığınızda son derece önemlidir. Bunu dile getirmemizdeki en önemli sebep ise son dönemlerde mantar gibi açılan ve olması gereken niteliklerden uzak ya da sadece derdi öğrenci yetiştirmenin dışında derdi sadece ekonomik nedenler olan bu alanla alakası ve teknik bilgisi kesinlikle olmayan kişilerin açtıkları resim atölyeleri ya da resim kurslarının olması ya da işinin başında durmayan sorumluluk duygusundan ve insani değerlerden uzaklaşmış uzak bireylerin oluşturdukları açtıkları Resim Atölyelerinin, Resim Kurslarının çoğalması ve çokluğudur. Bu durum beraberinde sizin alacağınız eğitimin kalitesini etkilemekte ya da sizin tarafınızdan bir eğitim aldığınız yönünde bir algı ve gerçeklik oluşmasına neden olmaktadır. Fakat işin aslı öyle değildir. Bu durumun gerçekliğini ancak girdiğiniz Güzel Sanatlar Fakülteleri sınavlarda aldığınız olumsuz sonuçlarla anlayacak ve gerçek ne yazık ki aldığınız olumsuz sonuçlar neticesinde gün yüzüne çıkacaktır. Hep ifade ettiğimiz üzere bu hayatta elde edeceğiniz en pahalı deneyim zaman ve parayla elde ettiğiniz deneyimdir. Bu yüzden bu anlamda bir deneyim elde etmemeniz adına Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu sürecinizde tercihlerinizi doğru yapmanız son derece önemlidir. Bu anlamda Resim Kursu Bursa ve Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık dendiğinde akla gelen ilk resim atölyesi olan Giotto Akademi Sanat Resim atölyemizde alacağınız akademik eğitim ve profesyönel yardım hiç kuşkusuz sizi Güzel Sanatlara Hazırlık sürecinde sizi başarıya taşıyacaktır. Peki Güzel Sanatlara Hazırlık sürecinde nasıl hazırlanmalı ve nasıl çalışmalıyız. Atölyemiz Resim Kursu, Güzel Sanatlara Hazırlık sürecinde öğrencilerimizi sınavlara hazırlarken bir plan ve program çerçevesinde öğrencilerimizi hazırlamaktayız.

Peki Güzel Sanatlara Hazırlık ve Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Resim Kursu eğitimi sürecinde çalışma proğramımızı neler oluşturuyor;

Perspektif Etütleri

Obje Etütleri

Figür Etütleri

Kısa Etütler

Natürmort Çalışmaları

Mekan Çalışmaları ( İç Mekan – Dış Mekan )

Detay Obje – Mekan Etütleri

Bellek ‘’İmgesel ‘’ Çalışmalar

Güzel Sanatlara Hazırlık sürecinde çalışma alanlarımızı oluşturmaktadır.

Güzel Sanatlara Hazırlık sürecinde Güzel Sanatlar Fakültelerinde Bulunan bölümler ise şu şekilde sıralayabiliriz.

Resim Bölümüne Hazırlık Resim Kursu

İç Mimarlık Bölümüne Hazırlık Resim Kursu

Endüstri Ürünleri Bölümüne Hazırlık Resim Kursu

Heykel Bölümüne Hazırlık Resim Kursu

Grafik Tasarım Bölümüne Hazırlık Resim Kursu

Çizgi Film (Animasyon )Bölümüne Hazırlık Resim Kursu

Sahne Dekorları ve Kostümü Bölümüne Hazırlık Resim Kursu

Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümüne Hazırlık Resim Kursu

Seramik ve Cam Tasarımı Bölümüne Hazırlık Resim Kursu

Baskı Sanatları Bölümüne Hazırlık Resim Kursu

Geleneksel Türk El Sanatları Bölümüne Hazırlık Resim Kursu

Fotoğraf Bölümüne Hazırlık Resim Kursu

Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu Bölümüne Hazırlık Resim Kursu

Bu bölümlere hazırlık sürecinde farklılıklar bulunsa da genel anlamda Güzel Sanatlara Hazırlık ve Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık sürecinde temel eğitim sistemi aynıdır diyebiliriz. Bu yargıda bulunmamızın sebebi Güzel Sanatlara Hazırlık sürecinde gireceğiniz sınavlarda ya da bölüm sınavlarında birinci aşama sınavının ortak olmasından kaynaklanmaktadır. İkinci aşama sınavları ise bölüme yönelik sınav olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bilginin ışığında birinci aşama eleme sınavlarına hazırlık eğitiminde temel bilgiler her öğrenciyi kapsamaktadır. Bu noktada Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursu eğitim sürecinin de yapısının şekillendiğini görmekteyiz. Peki Güzel Sanatlara Hazırlık sınavlarına hazırlık sürecinde gireceğimiz sınavların ilk aşamasında neler soruluyor sorusunun yanıtı genel olarak bellek çalışmalarına yönelik konuların sorulduğu şeklinde karşımıza çıkmaktadır fakat bu noktada sınav yönetmeliklerinin de her yıl tekrar düzenlendiği ve bu düzenlemelerin ışığında tekrar yayınlandığı unutulmamalıdır. Bu yüzden sınavlara tam manasıyla hazırlıklı olmanız son derece önemlidir.

 

PaylaЕџ :