BURSA’DA RESİM KURSLARI VE RESİM KURSU BURSA

BURSA’DA RESİM KURSLARI VE RESİM KURSU BURSA
  • 24 Mart 2019 / Pazar

BURSA’DA RESİM KURSLARI VE RESİM KURSU BURSA

BURSA’DA RESİM KURSLARI VE RESİM KURSU BURSA

Bursa’da Resim Kursları ve atölyelerin varoluş amaçları Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık, Eğitim Fakülteleri Resim – İş Öğretmenliği Bölümüne Hazırlık, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Hazırlık ve ya Hobi Amaçlı Resim Çalışmaları noktasında hizmet veren Resim Atölyeleri ya da Resim Kurslarıdır. Bursa’da Resim Kursları bu eğitimleri verirken eğitimin ön safhasında belirli malzemelere ihtiyaç duyarlar.

Bu malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

50 x70 Resim Dosyası 1 Adet

50 x 70 Resim Kagıtı 1 Top

50 x 70 Duralit‘’ Altlık ‘’ 1 Adet

Silgi

Hamur Silgi

Mandal 2 Adet

Maket Bıçağı ‘’ Geniş ‘’ bir adet

2 B Kalem 4 Adet

4 B Kalem 4 Adet

Bu malzemeler Bursa’da Resim Kursları tarafından Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık atölye Resim Kursu eğitimi öncesinde öğrencilerden istenen ve öğrenciler tarafından temin edilmesi gereken malzemeler olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha sonrasında atölye Resim Kursu çalışma süreci başlamaktadır. Bursa’da Resim Kursları atölye çalışma süreci öncesinde öğrencilerin yetenek düzeylerinin tespiti noktasında ve bu yetenek düzeyinin anlaşılması noktasında Güzel Sanatlara Hazırlık ve Güzel Sanatlara Fakültelerine Hazırlık aday öğrencilerine bir kutu ya da bir kompozisyondan bir detay alan etüt ettirebilirler. Burada amaç öğrencinin hazır bulunuşluk düzeyini ölçmek ve yetenek düzeyi, algılama becerisinin hangi noktada olduğunun tespitinin yapılmasını sağlamaktadır. Bu aynı zamanda kişiye hangi bilgilerin ne düzeyde ve hangi yolla verilmesi adına eğitmene belirli doneler vermektedir. Ve bu eğitim sürecinin doğru biçimlendirilmesini de sağlamaktadır. Ve bu sürecin devamında eğitime başlanmaktadır. Bursa’da Resim Kursları bu eğitime başlarken bir plan çerçevesinde ilerlerler ya da bir planlamalarının yani eğitim sürecinin planlanması gerekmektedir. Bu planlama her bireyin ihtiyaçları öğrenme hızı göz önünde bulundurularak oluşturulmalıdır. Bu durum Resim Kursunda başarıyı etkileyen en önemli faktörlerin içinde yer almaktadır. Bursa’da Resim Kursları eğitim süreçleri boyunca  öğrencilerine ferah bir çalışma ortamı, samimi ve güler yüzlü hizmet ve eğitim vermeleri noktasında duyarlıdırlar ya da duyarlı olmaları gerekmektedir. Bu son derece önemli bir husustur. Biraz önce belirtiğimiz noktalar atölye başarısını direk etkileyecek unsurlardır. Bursa’da Resim Kursları ya da Resim Kursu Bursa dendiğinde akla gelen ilk atölye Resim Kursu olan Giotto Akademi Sanat Resim Atölyesi Eğitim Planlamasından bahsedecek olursak eğitim planlamamız şu şekilde oluşmaktadır;

Eğitim Planlaması

Perpektif Bilgisi

Figür

Natürmort

Model

Mekan

Bellek ‘’ İmgesel ‘’ Çalışmalar

Atölyemizdeki Eğitim Planlaması bu şekilde oluşmaktadır.Bursa’da Resim Kurslarıda Eğitim süreçlerini bu genel hatlar üzerinde oluşturmaları gerekmektedir. Yukarıda oluşturduğumuz planlamanın yapılması gereken detaylı planlamanın genel hatları olduğu asla unutulmamalıdır. Bu planlamalar Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu, Eğitim Fakülteleri Resim – İş Öğretmenliği Hazırlık Kursu, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Hazırlık Kursu ve ya Hobi amaçlı çalışmalar ve eğitim sürecinde önemlidir.

PaylaЕџ :