BURSA RESİM KURSU

BURSA RESİM KURSU
  • 24 Mart 2019 / Pazar

BURSA RESİM KURSU

BURSA RESİM KURSU

Resim Kursu bireylerin girmek istedikleri bölümlere yönelik belirli bir program çerçevesinde ve akademik eğitim paralelinde öğrencileri Güzel Sanatlara Hazırlık noktasında sınavlara hazırlayan sınavlarda karşılaşabilecekleri konu ve konu alanlarına yönelik çalışmaların yapıldığı öğrencilerin kapsamlı bir Resim Kursu eğitim sürecinden geçtikleri sanat eğitim ortamlarıdır. Resim Kursları yıllar içinde oluşturdukları tecrübe ve birikimin ve  bu birikim ve tecrübenin öğrencilere aktarımı yönünde bireyin ve bireylerin yapı ve formları keskin bir doğrulukla kağıda aktarabilmeleri adına gerekli bilgi ve beceriyi kazandırmaya çalışan ve kazandıran kurumlar resim atölyeleridir.

Yaşadığımız kent olan bursa ise son on beş, yirmi yıl içerisinde sanat alanında hızlı bir ilerleme kaydetmekte ve bu ilerlemenin paralelinde ilimizde bulunan Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi sınavlarına giren ve Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Hazırlık eğitimi alan öğrenci sayısında artma ve aynı zamanda öğrenci niteliğinde olumlu bir değişimin olmasına vesile olmuştur. Bu değişimin neticesi olarak Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesine Hazırlık ve aynı zamanda Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesine Hazırlık eğitimimi alan ve aldıkları bu eğitimin paralelinde bu okulların sınavlarına girerek burada bulunan bölümleri kazanan Bursalı gençlerin öğrencilerin sayılarında çitti bir artışa neden olmuştur. Bu durum Mimar Sinan ve Marmara Üniversitesindeki Hocalarında dikkatini çekmiştir. Fakat bu durum sadece okuldan ya da güzel sanatlar lisesinde alınan eğitimin bir yansıması olarak görülmesi doğru değildir. Ya da bu durumu sadece bu şekilde nitelendirmek bu başarının nedenlerini doğru tespit etme noktasında yeterli ve doğru olmayacaktır. Bunun nedeni ise öğrencilerimizin Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık ve Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Sürecinde atölyemizde çok yoğun bir Akademik Resim Kursu eğitiminden geçiyor olmalarından kaynaklanmaktadır. Şunu hep gördük ki güzel sanatlar liselerinde alınan dört yıllık eğitim hiçbir zaman öğrenciler adına ne yazık ki yeterli olamıyor. Bursa Resim Kursu ya da Bursa’da Resim Kursu, Resim Atölyesi olarak hizmet veren atölyemiz Giotto Akademi Sanat Resim Atölyesi olarak atölyemiz eğitimlerini akademik eğitim paralelinde belirli bir disiplin çerçevesinde vermektedir.

 Kursumuzdaki eğitim sistemi

Temel Perspektif Eğitimi

Model Çalışmaları

Figür Çalışmaları

Natürmort Çalışmaları

Detay Obje Çalışmaları

Mekan Çalışmaları

Figür- Kompozisyon

Gibi konu alanlarını kapsamaktadır.

Bu eğitim hazırlık programımız sınavlarda öğrencilerimizin hak ettikleri sonuçları almaları noktasında olumlu sonuçlar almamızı sağlamaktadır. Bu anlamda Resim Kursu Bursa dendiğinde akla gelen ilk Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursu Resim Atölyesi olan Giotto Akademi Sanat Resim Atölyemizde sizleri görmekten ve sizlerle çalışmaktan memnuniyet duyarız.

PaylaЕџ :