BURSA NİLÜFER RESİM KURSU

 BURSA NİLÜFER RESİM KURSU
  • 24 Mart 2019 / Pazar

BURSA NİLÜFER RESİM KURSU

    BURSA NİLÜFER RESİM KURSU

Bursa Nilüfer Resim Kursu dendiğinde akla gelen ilk Resim Kursu ve Güzel Sanatlara Hazırlık resim atölyesi olan atölyemiz Giotto Akademi Sanat Bursa Nilüfer İhsaniye Mahallesi Ömür sokak no:5 sizlerin hizmetine açılmıştır. Atölyemizin amacı sanatla uğraşmak isteyen ya da Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu almak isteyen Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık ve ya Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık anlamında bu fakülte ve Liselere hazırlanmak isteyen herkesi bu çatı altında toplamak ve akademik eğitimin ışığında sanatsal çalışmalar yapmalarını sağlamak ve aynı zamanda Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Resim Kursu noktasında sınavlara hazırlanmalarını sağlamaktır. Bu çalışmaları yaparken muhakkak ki atölye eğitmeninin yeterli mesleki donanıma sahip olması alacağınız eğitimin düzeyi ve kalitesini etkileyecek en önemli faktörlerin başında gelmektedir.

Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursları, Bursa Nilüfer Resim Kursu ya da Hobi Resim Kursu gibi aramalarda sanat severler birçok atölyeyle karşılaşsalar da ne yazık ki bu atölyelerin birçoğu bu yeterliliğin dışında kalmaktadırlar. Bu durumu şu şekilde açacak olursak alacağınız Resim Kursu ve sanat eğitiminin belirli bir program ve öğretim yöntemi içermesi ve çalışmalarımız sırasında karşımızdaki yapıların hangi yöntem ışığında kagıda aktarılabileceğinin sanat eğitimi alan bireylere aktarımı ve bu aktarım becerisi son derece önemlidir. Biz Giotto Akademi Sanat Evi olarak eğitim sürecimiz içerisinde bu yapıların ve formların aktarım sürecinde inşa yöntemini kullanmaktayız. İnşa yöntemi ise yapıları ve formları en doğru ve kolay yoldan kagıt yüzeyine aktarmamıza olanak sağlayan yöntemdir. Bu yöntemin doğruluğunu atölyemize Güzel Sanatlara Hazırlık, Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık, Eğitim Fakülteleri Resim – İş öğretmenliği ve aynı zamanda Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık amacıyla gelen öğrencilerimizin çizim süreçlerinden ve kısa sürede gözle görünür hale gelen çizim kalitelerinde değişimde hep görmüş olduk. Hobi amaçlıçalışmalar için gelen öğrencilerimizden ise hep duyduğumuz şey bu yol yöntem ve teknikle bir çok obje ve formu hızlı ve kolay çözümledikleri  olmuştur.

Bu eğitim Resim Kursu sürecinde öğrencilerimiz haftanın iki günü şeklinde

     KIŞ DÖNEMİ – TATİL GÜNÜ ( CUMA )

Sabah:10-30              Akşam:18-00                                                                     

     YAZ DÖNEMİ- TATİL GÜNÜ  ( PAZAR )

Sabah:10-30              Akşam:18-00

NOT : Akşam Derslerimiz Saat : 18-00 dan sonra olmakta 21-30 kadar sürmektedir.

Saatleri içinde ya da Akşam Resim Kursu kapsamında 18-00 sonrasında gelip eğitim almışlardır. Akşam derslerimizde amaç çalışan fakat resimle sanatla uğraşmak isteyen  bireylerin sanat severlerin onlara uygun olan zaman diliminde  eğitimlerimizde faydalanmalarını sağlamak bir nebzede olsa günün sıkıntı ve sorunlarında uzaklaşmaları ve akademik eğitim çerçevesinde sanatseverleri atölyemizle buluşturmaktır. Peki Hobi Resim Çalışmaları noktasında öğrencilerimizle neler çalışmaktayız. Kısaca bu konuya da değinelim atölyemizde hobi amaçlı gelen öğrencilerimizle önce perspektif çalışmaları ve buna paralel olarak natürmort çalışmaları, acık koyu etkisini kavrama adına çalışmalar ve sonrasında isteğe bağlı yağlı boya ve pastel çalışmalar yapılmaktadır. Bu anlamda Resim Kursu Bursa ve Resim Kursu Nilüfer dendiğinde akla gelen ilk atölye olan Giotto Akademi Sanat Evi olarak sanat eğitimlerimizden faydalanma adına atölyemizde sizleri görmekten memnuniyet duyarız.

PaylaЕџ :