AKŞAM RESİM DERSLERİ

AKŞAM RESİM DERSLERİ
  • 24 Mart 2019 / Pazar

AKŞAM RESİM DERSLERİ

               AKŞAM RESİM DERSLERİ

Akşam Resim Dersleri atölyemiz tarafından kamu ya da özel sektörde çalışan sanatla uğraşmak isteyen ya da Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık ve ya Eğitim Fakülteleri Resim – İş öğretmenliği Bölümüne Hazırlık sınavlarına girmek isteyen fakat çalıştığı için Resim Kursu’na gidemeyen ve bu hazırlık eğitimine gün içinde zaman ayıramayan bireyleri kapsamaktadır. Şunu bilmekteyiz ki iş yoğunluğunda ve ya günün stresinden uzaklaşmak isteyen birçok birey sanatsever var. Fakat sanatla uğraşmak isteyen siz sanatseverlerin zamanları ne yazık ki atölyelerin ve Resim Kurslarının genel çalışma saatleriyle uyuşmamaktadır. Bu anlamda sanatsal çalışmalar yapmak üreterek mutlu olmak adına ve aynı zamanda güzel sanatlar fakültelerine hazırlanmak isteyen bireyler sanat eğitiminden ve üniversiteye Güzel Sanatlara hazırlık sürecinden yoksun kalmaktadırlar.

Bu bağlamda Resim Kursu Bursa dendiğinde akla gelen ilk Resim Atölyesi olan Atölyemiz Giotto Akademi Sanat Evi Resim Kursu, Resim Atölyesi olarak Akşam Resim Dersleri vermeye karar verdik. Akşam Resim Dersleri sürecinde sizin belirleyeceğiniz zaman diliminden hareketle size özel olarak çalışma programı planlanmakta ve eğitim süreciniz bu program çerçevesinde şekillendirilmektedir. Bu noktada akıllara şu soru gelebilir. Çalışma zamanı Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık eğitim süreci yeterli olacakmı ve ya sınavlara yeterli düzeyde hazırlanabilirmiyim gibi sıralayabiliriz. Muhakkak ki bu noktada kişinin azmi ve hırsı gelişim sürecinin en önemli parçasıdır. Bu noktada yeteri kadar çabalarsanız çalışma süresi yeterli olacaktır. Fakat şu unutulmamalıdır. Bu eğitimi nerden ve hangi niteliklere sahip bir hoca ve eğitmenden aldığınız göz ardı edilmemesi ve aynı zamanda gelişim ve başarınızı etkileyecek önemli bir noktadır. Bu ifadelerimizden hareketle alanında yetkin, tecrübeli ve sınav deneyimine sahip bir eğitmenden alacağınız eğitim sizin sınavlarda başarılı olmanız adına yeterli olacak ve Güzel Sanatlar ve ya Eğitim Fakültesi Resim – İş öğretmenliğini kazanmanızı üniversiteli olmanızı sağlayacaktır.

Akşam Resim Dersleri Kapsamında çalışma süreci öncesinde temin etmeniz gereken malzemelerde söz konusudur.

Bu malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

50 x70 Resim Dosyası 1 Adet

50 x 70 Resim Kağıdı 1 Top

50 x 70  Duralit ‘’ Altlık ‘’ 1 Adet

Silgi

Hamur Silgi

Mandal  2 Adet

Maket Bıçağı ‘’ Geniş ‘’ bir adet

2 B Kalem 4 Adet

4 B Kalem 4 Adet

 

 

 

 

Bunun dışında bu malzeme listesine www.giottoakademisanat.com –  www.giotto.com.tr internet adresimizden de ulaşabilirsiniz. Kullandığınız malzeme ve bu malzemeler hakkında bilgi sahibi olmak ve sizlere sunacağı olanakları bilmekte son derece önemlidir.

Atölye eğitim sürecine değinecek olursak bu süreç

Perspektif

Figür

Obje

Natürmort

Beden Detay Çalışmaları

Mekan Çalışmaları

Figür – Mekan

Kompozisyon Kurma

Gibi konu alanlarını kapsamaktadır. Eğitim programımız bu temeller üzerinde oluşmakta ve çalışmalar belirlenen bu program çerçevesinde sürdürülmekte sınavlarda karşılaşacağımız konu alanlarına yönelik çalışmalarla eğitim sürdürülmektedir. Bu sürecin sonunda istediğiniz Güzel Sanatlar alanını kazanmanız mümkün olacaktır.

PaylaЕџ :