RESİM KURSU VE RESİM KURSU BURSA

RESİM KURSU VE RESİM KURSU BURSA
  • 03 Haziran 2022 / Cuma

RESİM KURSU VE RESİM KURSU BURSA

 Resim Kursu ve Resim Kursu eğitimi her yaş grubundan bireylerin tercih ettiği bir kurstur. Resim Kursu bireylerin meslek seçimi veya mesleki açıdan ilerlemek isteyen ve bunun yanında hobi olarak kendini geliştirmek isteyen bireylerin tercih ettiği ve tercih edebileceği kurs türüdür. Alınacak Resim Kursu eğitimi ile bireylerde kompozisyon oluşturma ve yansıtma becerisi ile birlikte imgesel çalışmalara yönelik kurgu ve becerisinin de arttığı obje ve formları kagıt yüzeyine aktarma becerisinin artacağı bilinmelidir.

 Resim kursu eğitimi özellikle güzel sanatlara hazırlık, güzel sanatlar fakültelerine hazırlık, resim kursu eğitimi ve güzel sanatlar liselerine hazırlık, resim kursu eğitimi sürecinde resim kursu son derece önemlidir. Resim kursu eğitimi almış bir öğrenci ile, eğitim almamış fakat aynı yetenek düzeyine sahip bir öğrenci arasında bariz farklar oluşmasına neden olur. Bu noktada veli ve öğrencilerin eğitim ve resim kursu alma gerekliliği noktasındaki geç bilgilenmeleri birçok öğrencinin bu sınavları kazanabilecek yeteneğe sahip olmalarına rağmen gerekli resim kursu hazırlık eğitimini alamamalarından dolayı başarısız olmalarıyla sonuçlanmaktadır. Bu bağlamda güzel sanatlara hazırlık resim kursu eğitimi son derece önemlidir. Resim kursu eğitim sürecinde; bu ister hobi olsun, isterse de meslek olsun. Kendini geliştirmek ya da çizim becerimizi geliştirmek adına olsun belirli bir program çerçevesinde olmalıdır. Bu programın temel yapısını temel perspektif eğitimi oluşturmaktadır. Temel perspektif eğitimi, yapıların bulundukları düzlemden kağıt yüzeyine taşınması sürecinde aynı derinlik açısı ve doğruluğuyla kağıt yüzeyine taşımamızı sağlayan unsurdur. Genelde bu konu alanı çok önemsenmese de aslında eğitim, resim kursu sürecinin ya da güzel sanatlara hazırlık resim kursu sürecinin en önemli basamaklarından biridir. Bu bilgi alanı yalnızca kendi alanını değil, daha sonraki konu alanlarının da alt yapısını oluşturmaktadır. Bu konu alanında kazanılan bilgi ve beceri özellikle natürmort ve bellek çalışmalarında ve buna bağlı iç ve dış mekan çalışmalarında kendini göstermektedir.

 Resim kursu eğitiminde kullanılan malzemeler ise şu şekildedir;
 Resim kağıdı
Duralit (altlık) 50x70 veya 35x50
Mandal
Silgi
Hamur silgi
Kalemtıraş
Maket bıçağı
2B, 3B, 5B, 8B kurşun kalem
Portmin kalem
Kuru boya
Sulu boya
Olarak sıralayabiliriz
 Yukarıda ifade ettiğimiz malzemeler hobi resim kursu ve mesleki açıdan resim yapması gereken bireyler, öğrenciler için de gerekli ve kullanılan araç gereçler olarak sıralayabiliriz. Yine bu malzeme listesi, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi hazırlık resim kursu eğitimi için de gerekli malzeme listesidir.
Bunun dışında resim kursu eğitim sürecinin; güzel sanatlara hazırlık kursu, eğitim fakülteleri resim-iş öğretmenliği hazırlık resim kursu, güzel sanatlar liselerine hazırlık resim kursu, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi hazırlık resim kursu
Hazırlık eğitimi atölye çalışma süreci dışında kalan zamanlarda da, evde yapılması gerekli konu tekrarlarının ve kopya çalışmalarını da düzenli olarak yapmak  eğitim sürecinin daha sağlıklı ilerlemesini sağlayacaktır.

Resim kursu eğitimi alma adına resim kursu bursa olarak akla gelen 24 yıllık deneyim ışığında bursa resim kursu eğitim sürecine devam eden Giotto Akademi Sanat yetenek sınavlarına hazırlık resim kursu, bursa yetenek sınavlarında sizlerle yürümek bursa güzel sanatlara hazırlık resim kursu eğitimi sürecinizde sizlere yol göstermek için sizlerin yanındayız. Güzel sanatlara hazırlık resim kursları bursa dendiğinde akıllara gelen ilk resim atölyesi olan atölyemiz, güzel sanatlar liselerine hazırlık resim kursu ve güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu bursa kapsamında da sizlerin yanındadır bununla birlikte zeki müren güzel sanatlar lisesine hazırlık resim kursu olarak da hizmet vermektedir. Zeki müren güzel sanatlar lisesi yetenek sınavına hazırlık resim kursu eğitimlerimizi de sürdürmekteyiz. Bursa güzel sanatlara hazırlık, resim-iş öğretmenliğine hazırlık resim kursu çalışmalarımızda sizleri aramızda görmekten ve birlikte çalışmaktan memnuniyet duyarız. 

PaylaЕџ :