BURSA RESİM KURSU EĞİTİM SÜRECİNDE AYAKKABI ÇİZİMİ

BURSA RESİM KURSU EĞİTİM SÜRECİNDE AYAKKABI ÇİZİMİ
  • 04 Nisan 2019 / Perşembe

BURSA RESİM KURSU EĞİTİM SÜRECİNDE AYAKKABI ÇİZİMİ

Ayakkabı çizimi ve çizim sürecine değinmeden önce daha önceki yazılarımız da ifade ettiğimiz üzere Resim Atölyesi, Resim Kursu Eğitimi ve Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursu eğitimi sürecinde Resim Kursu Bursa dendiğinde akıllara ilk gelen Bursa’nın En Başarılı Resim Kursu resim atölyesi olan Giotto Akademi Sanat Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursu eğitim sürecinde;
 
Güzel Sanatlara Hazırlık
 
Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık
 
Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık
 
Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Hazırlık
 
Eğitim Fakülteleri Resim – İş Öğretmenliğine Hazırlık
 
Hobi Resim Kursu – Hobi Resim Atölyesi
 
Çocuk Resim Atölyesi – Çocuk Hobi Resim Atölyesi
 
Kapsamında
 
Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursu
 
Hobi Resim Kursu – Hobi Resim Atölyesi
 
Çocuk Resim Atölyesi – Çocuk Hobi Resim Atölyesi
 
Fabrika Kaizen Sketch Eğitim
 
Akşam Resim Dersleri
 
Eğitimlerini vermekteyiz;
 
 
 
Ayakkabı çizim sürecine gelecek olursak, ayakkabı çizimi ister;
 
Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık
 
Eğitim Fakülteleri Resim – İş Öğretmenliği Bölümüne Hazırlık
 
Güzel Sanatlara Hazırlık
 
Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Hazırlık
 
Hobi Resim Kursu Resim Çalİşmaları olsun;
 
Ya da Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursu eğitim sürecine yönelik hazırlık çalİşmalarında olsun öğrencilerin en çok zorlandıkları fakat belli çizim yollarını gördükten ve öğrendikten sonra ise kolaylıkla yaptıkları çalİşmalardır. Ayakkabı çizimine geçmeden önce şunları söyleyebiliriz. Bu güne kadar ki verdiğimiz resim kursu eğitim sürecimizde aynı zamanda farklı kurumlarda yaptığımız anlatımlar ve atölyemizde eğitim gören öğrencilerimize yaptığımız anlatımlar noktasında eğitim alan her birey ve öğrencinin eğitim süreçlerinin ilk evrelerinde karşılaştığımız sorunlar hep aynı ola gelmiştir. Bu sorunları sıralayacak olursak kafa, gövde, el – kol, bacak – ayak ve ayak yapısı ve beraberinde ayakkabı olmuştur. Öğrencilerin gelişim düzeyi de bu sıralamanın paralelinde gelişmiştir. Bu yüzden yapılan çalİşmalarda en son ayak ve ayakkabıyla ilgili sorunların çözümlendiği düzeldiğini söylemek yanlİş olmayacaktır. Bu anlamda ayak yapısı ve ayakkabıyla ilgili yapacağınız çalİşmalarda farklı ayak ve ayakkabı duruşlarını etüt etmenizin son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bu etüt çalİşmalarla yapacağınız ayakkabı çalİşmaları atölye resim kursu eğitim sürecinizin ilerleyen safhalarında yapacağınız bellek sınavına yönelik çalİşmalarda sizlere ciddi katkı sağlayacak ve her figür duruşuna ve zemin hareketine uygun ayakkabı ve ayak yapısını zorlanmadan kağıt yüzeyine aktarmanıza olanak sağlayacaktır. Bunu dile getirmemizdeki en önemli sebep ise öğrencilerimizin yaptıkları ilk bellek çalİşmalarında oluşturulmuş olan ayak alanının zemin üzerindeki olması gereken derinliğiyle ayak alanının düzlem yer derinliği arasındaki farkı dile getirmektir. Bu durumun kalıcı bir duruma dönüşmesi ise sınavlarda başarıyı olumsuz etkileyebilecek bir unsura dönüşmesiyle ilgilidir. Düzlem figür ilişkisiyle ilgili blok yazımızı oluşturmamızın ana sebebi bu durumu izah etmek ve önemini anlatmak amaçlıydı. Bir çok kişi düzlem meselesinin önemini gerektiği düzeyde anlamamaktadır. Fakat bu durum biraz önce ifade ettiğimiz üzere önemli bir husustur. Yazılarımızda ve diğer blok yazılarımızda ifade ettiğimiz konuları da tekrar ele almamızın nedeni bilginin bize göre bir zincirin halkası gibi olduğunu düşünmemizden kaynaklanmaktadır ve Eğitimde pekiştireçler de çok önemlidir.
 
Ayakkabı çizimi kısmına gelecek olursak; bir ayakkabının kağıda aktarılması sürecinde daha çok çapraz açıları tercih etmenizi öneririm bunu sebebi ön, yan, ve üst alana hakim olarak ve kağıt yüzeyine aktarmanıza olanak sağlamasıdır. Öncelikle kağıdınızın altına paralel bir çizgi çekin bu çizgi ayakkabının düzlem üzerindeki duruş açısı ve derinliği noktasında size katkı sağlayacaktır. Sonrasında gördüğünüz düzlem derinliğinin açısını kağıdınıza taşıyın, bu derinliğin yanı sıra ön alan derinliğini de belirleyin sonrasında ayakkabının yüksekliğini belirleyin. Bu kısımdan sonra ayakkabının yapısını oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bunun dİşında kutu formundan da yararlanarak ayakkabı yapısını kâğıdınıza aktarabilirsiniz.  
 
Bu anlamda, Bursa’nın En Başarılı Resim Atölyesi Sanat Evi olma özelliği taşıyan Giotto Akademi Sanat Resim atölyemizden alacağınız eğitim sizi başarıya taşıyacaktır. Bu anlamda aynı zamanda Atölyemizdeki Eğitimlerimizden yararlanabilir, Resim Kursu ve Resim Kursu Eğitimi alma adına, Giotto Akademi Sanat Resim Atölyemize gelebilir ve atölyemizden alacağınız, Profesyonel destek ve Akademik Eğitim sayesinde her türlü açı ve beden hareketine sahip figür, obje ve formu, mekanı doğru kütlesel algıyla çizebilir ve istediğiniz üniversitenin kapılarını rahatlıkla aralayabilir ve üniversiteli olabilirsiniz. Dereceyle  ‘’ Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi– Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi – Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi – Uludağ üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim - İş Öğretmenliği ve Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi‘’ kazanan ve birçok üniversiteyi dereceyle kazanmasını sağladığımız öğrencilerimiz bu durumun ispatıdır. şu unutulmamalıdır ki en pahalı tecrübe edinme yolu zaman ve parayla yapılandır. Sizde üniversiteli olmak ve istediğiniz bölüm ve bölümleri rahatlıkla kazanabilmeniz adına sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız. Çünkü şu unutulmamalıdır. Bir bölümü kazanmak maharet değildir. Girdiğiniz her bölümde bir başarı elde ediyor iseniz gerçekten bir eğitim almİş ve aldığınız eğitimin karşılığını vermişsiniz demektir.

PaylaЕџ :